Lusso Accessibile

Organizacja przedszkola PDF Drukuj Email
Wpisany przez b.ogrodowski   
środa, 29 grudnia 2010 20:16

Przedszkole pracuje przez cały rok kalendarzowy, również w wakacje, oprócz dni ustawowo wolnych od pracy, od godz. 06.30 do 17.30.

Zapewniamy Dziecku kompleksową opiekę i stymulowanie rozwoju oraz zestaw ciekawych zajęć dodatkowych zarówno rano jak i po południu. Wiele z nich wchodzi w cenę czesnego.

W przedszkolu artystyczno-sportowym "Baśniowy Ogród" Dzieci podzielone są na mało liczne grupy wiekowe od 6 do 12 osób podczas realizacji programu przedszkolnego. W trakcie innych zajęć przedszkolnych socjalizują się zgonie z elementami pedagogiki Marii Montessori. Dziećmi w jednej grupie opiekuje się dwie osoby nauczyciel -wychowawca oraz pomoc pedagogiczna. Prowadzimy następujące grupy wiekowe: 3, 4 i 5 latków. Wszystkie Dzieci uczą się języka angielskiego codziennie. Prowadzimy dwujęzyczną "zerówkę" dla dzieci pięcioletnich z językiem angielskim.

W nowym budynku przedszkola posiadamy niewiele miejsc przedszkolnych aby zachować przestronne  warunki dla rozwoju  Państwa Pociech. Dostosowana łazienki do ergonomii dzieci, przestronne sale oraz wygodna szatnia, bezpieczny plac zabaw czyni z budynku przedszkolnego "Baśniowego Ogrodu"  wymarzone Przedszkole dla Państwa Dzieci. Przedszkole posiada pozytywną opinię bezpieczeństwa straży pożarnej. Prowadzimy własną kuchnię gwarantującą bezpieczeństwo i jakość przygotowywanych posiłków. Wyróżnia nas rodzinna atmosfera aby dzieciom było jeszcze bardziej przytulniej podczas codziennej zabawy.

Istnieje możliwość zapisywania Dzieci w ciągu roku szkolnego. Dotyczy to głównie maluchów. Proces integracji z grupą jest wówczas szybszy, łatwiejszy i mniej stresujący dla rodziców i dzieci. W tej chwili wszystkie nasze Dzieci świetnie zaaklimatyzowały się już do nowego miejsca, nie płaczą (tylko czasami, gdy trzeba iść do domu), wesoło się bawią, wiele potrafią...

Naszym Paniom nie straszna jest zmiana pieluchy czy nakarmienie Dziecka przy obiedzie, a w sytuacjach "kryzysowych" ponoszenie na rękach.

Zapraszamy do przedszkola Dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat.  U nas, w kameralnej grupie, Dzieci mają więcej możliwości rozwoju indywidualnego, otrzymują bardzo staranne przygotowanie rytmiczne, dydaktyczne, również z języka angielskiego nauczanego codziennie.

Poprawiony: środa, 04 czerwca 2014 22:07